вівторок, 11 лютого 2014 р.

                                   Степан Руданський - 
              поет національного болю  
  В роботі бібліотекаря дуже важливо знайти порозуміння з читачами, особливо слухачами. Ми приходимо до школи, в технікуми, в військові частини. Ми розповідаємо про письменників, поетів, взагалі про літературу, культуру, про історичні події. І ми бачимо очі наших слухачів - уважні та зацікавлені. Бувають і інші, але такі в меншості. Ми летимо на крилах додому: ми потрібні!  







  Степана Руданського вивчають в 6 класі. На допомогу шкільній програмі бібліотекарі підготували цікавий матеріал про життя та творчість поета і розповіли учням 6-а та 6-б класів міського ліцею.
 Степана Руданського знають у нас переважно як автора кількох ліричних пісень та багатьох "співомовок", хоч спадщина його досить широка і різноманітна. "Співомовки" були його улюбленим жанром, який він сам створив, і який з його легкої руки прижився в українській поезії, вплинувши на розвиток гумору та сатири і впливає досі. "Співомовки" Руданського - це здебільше сюжетні комічні оповідки, жарти, віршовані притчі, різні жанрові сценки, перейняті духом народного гумору, а часто прямо з народного побуту взяті й талановито переказані поетичним словом.
 Дітям дуже подобаються герої "співомовок" - українські селяни, чумаки, козаки, ляхи, пани, крамарі - увесь той різномасний, різномовний (хоч у побуті таки вдягнений в українську мову) люд, який створював своєрідну атмосферу суспільності. Школярі дізнались про те, що С.В.Руданський писав чудові ліричні вірші, багато з яких стали піснями. Найвідоміша та найпопулярніша "Повій, вітре, на Вкраїну". Діти дізнались про те, як ця пісня з'явилась на світ та стала відома в багатьох країнах.   


Немає коментарів:

Дописати коментар

Помни: слово - не воробей!

  «В сузір’ї слів, і квітів, і зірок» Бібліотека Ім. Лесі Українки м. Білгород-Дністровський в рамках #Національного_тижня_поезії для підо...