пʼятницю, 13 квітня 2018 р.

 
                           ЧИТАЙТЕ НА ЗДОРОВ'Я!
         7 квітня - Всесвітній день здоров'я


 Ідея   заснування Всесвітнього дня здоров’я   була висунута ще у 1948 р., на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я   у перші роки після закінчення другої світової   війни, яка завдала великої шкоди народу планети Земля та її матеріальним цінностям. Відтворення   всього зруйнованого потребувало здорових та сильних рук і в першу чергу молодого та підростаючого поколінь   країн Європи, Азії, Америки.
Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня – у день створення організації охорони здоров’я (ВООЗ) в системі ООН- спеціалізованої установи, що координує глобальні дії боротьби з хворобами.
Результати   наукових досліджень   свідчать, що життєвий цикл людини ″закладений″ на генетичному рівні і становить 120-140 років. І не треба скептично ставитися до цих цифр. Вже сьогодні середня тривалість життя у високорозвинутих країнах (Японія. Ірландія, Швейцарія) перевищила 80 років, а до 2050 року за прогнозом вчених може досягти 100 років. Для того, щоб жити довше, потрібно вже   не так і   багато. Ключовим моментом у підвищенні якості життя та здоров’я людей має бути профілактика хвороб, формування змолоду цінностей бережливого ставлення до свого здоров’я, навчання основам здорового способу життя.
Всесвітня організація охорони здоров’я   присвячує кожен щорічний Всесвітній день   здоров’я якій-небудь темі і проводить пропагандистські заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня.  Слід пам’ятати що хвороби генеруються ще з молоду, а до літнього віку люди пожинають плоди байдужого ставлення до свого організму. Багато з тих, хто не береже своє здоров’я змолоду, може ніколи не стати людиною похилого віку. 
 Тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».
У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.
Один із засобів лікування - це бібліотерапія. Вона існує вже давно. Лікувальне читання застосовував ще Аристотель, і сьогодні вчені захищають диссертації з цілющого впливу читання на людину. Захоплююча книжка налаштовує на необхідний настрій і часто спрацьовує як гіпноз. Тож, якщо відчуваєте, що захворююте, то Вам до бібліотеки! 











Немає коментарів:

Дописати коментар

Помни: слово - не воробей!

  «В сузір’ї слів, і квітів, і зірок» Бібліотека Ім. Лесі Українки м. Білгород-Дністровський в рамках #Національного_тижня_поезії для підо...