суботу, 13 липня 2019 р.

                            ЖОРЖ САНД

1 липня - день народження Амандин Аврори Дюпен Люсіль (Жорж Санд)



  Автора любовної теорії «склянки води» Жорж Санд сміливо можна поставити в один ряд з найяскравішими представниками французького романтизму - Альфредом де Мюссе, Франсуа Рене де Шатобрианом і Олександром Дюма.
Розмірене життя господині маєтку її не влаштовувало. Вона вважала за краще повну злетів і падінь професію письменника. В її творах панували ідеї свободи і гуманізму, а в душі вирували пристрасті. Поки читачі боготворили романістку, поборники моралі вважали Санд уособленням вселенського зла. Протягом усього життя Жорж відстоювала себе і свою творчість, вщент розбиваючи закостенілі уявлення про те, як повинна виглядати жінка.
Амандин Аврора Дюпен Люсіль (справжнє ім’я письменниці під псевдонімом Жорж Санд) з’явилася на світ в Парижі 1 липня 1804 в сім’ї знатного дворянина і простолюдинки. Бабуся-графиня погано сходилася з матір’ю дівчинки, тому Амандин жила з нею і дуже рідко бачила свою маму. Маленька Аврора страждала через брак материнської уваги. Дівчину 12 січня 1818 року визначають в Августинській католицький монастир. Тут вона отримала стандартну освіту для того часу. Після закінчення навчання, Дюпен сильно захопилася читанням. Перевагу віддавала творам Ж.-Ж. Руссо. Вони якоїсь мірою сформували її майбутній світогляд. 
Після смерті бабусі Аврора стала зовсім самотньою. У цей період вона захоплюється Казимиром Дюдеваном, своїм майбутнім чоловіком. У вересні 1822 року вони вінчаються в паризькому храмі і переїжджають в маєток Ноан. Сімейне життя подружньої пари не вдалося. Раптове одруження дало про себе знати: молоді люди встигли мало пізнати одного. Вона виявилися різними людьми. Однак в шлюбі народилося 2 дітей – дочка Соланж і син Моріс. Незабаром жінка захопилася новим молодим чоловіком – Жюлем Санд. З ним Аврора 4 січня 1831 роки їде в Париж, уклавши угоду з чоловіком. Щоб роздобути коштів для існування вона стала займатися письменницькою працею. Її перший твір написаний в 1831 році в співавторстві з Сандо мав назву «Роза і Бланш». Публіка прекрасно сприйняла його. Примітно, що Сандо в творі написав тільки заголовок книги. Аврора задумалася над творчим псевдонімом і стала підписувати свої твори «Жорж Санд». Активна, незалежна Аврора мала статус баронеси, проте жінка відвідувала такі місця французької столиці, які не відповідали ні її статусу, ні віку, ні статі. У 1832 році вона написала роман «Індіана», який присвятила рівноправності жінок. У період 1832-1834 років вийшли в світ романи «Жак», «Валентина», «Лелія». В середині 30-х років захоплюється ідеями християнського і утопічного соціалізму, ідеями лівих республіканців. У 1842-1843 роках працювала над кращим її романом «Консуело». В період французької революції переїхала в Париж, захопилася її ідеями і виступала за республіканців. У травні 1848 p за активну політичну діяльність її мало не заарештували. Жорж Санд повернулася в маєток. У 1857 році опублікувала роман «Даніелла». У 1854-1858 роках працює над «Історією мого життя». Останні роки життя вона провела в маєтку з дітьми. Померла 8 червня 1876 року. Жорж Санд цікаві факти Любила ходити в чоловічому одязі і мала низький голос. Захоплювалася стрільбою, фехтуванням і верховою їздою. Тісно дружила з письменником Віктором Гюго. Також з нею приятелювали Альфред де Мюссе, Проспер Меріме, батько і син Дюма, Бальзак. Серед видатних жінок вона приятелювала з Поліною Віардо, яка стала прототипом її роману «Консуело». Її пов’язував любовний зв’язок з композитором Фредеріком Шопеном. Разом вони були майже 8 років. Жорж Санд вважають першою феміністкою. Аврора Дюдеван відрізнялася дуже вільною поведінкою. Низка коханців народила багато чуток. Бабця забрала у Аврори дочку, аби та не бачила романів матері та їх розривів. Не мала прав скандальна баронеса на родинну садибу Ноан. Лише після смерті бабусі і чоловіка Аврора отримала права на садибу.       
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zhorzh-sand-biografiya-ta-tsikavi-f…/   
https://www.facebook.com/bilhoroddnistrovskyi/videos/486013125299554/    

Немає коментарів:

Дописати коментар

Помни: слово - не воробей!

  «В сузір’ї слів, і квітів, і зірок» Бібліотека Ім. Лесі Українки м. Білгород-Дністровський в рамках #Національного_тижня_поезії для підо...